LAT U18 W
SWE U18 W

BSBC viimane päev Eesti tüdrukutele võidulisa ei toonud

05.01.2017

BSBC viimasel päeval võtsid üksteiselt mõõtu naabrid Soome-Rootsi ning Eesti-Läti. Nii Soome kui ka Rootsi said tüdrukute arvestuses ühe võidu lisaks, Läti teenis neid lausa kaks.

Nagu ikka oli esimene paar välisriikidest. Avaveerand oli U16 tüdrukute vahel vägagi võrdne, lõppedes 16:16 viigiga. Ka teisel neljandikul püsis mäng tasavägine ning kui soomlannad ka veidi eduseisu suurendasid, ei jäänud vastaseid neist just mugavasse kaugusesse.

Poolajapausile minnes oli tablool 33:29, Soome kasuks, ning ka kolmandal veerandil, ehkki Soome eduseis oli vahepeal ka kahekohaline (41:31), ei suudetud tuliselt võitlevat Rootsit päriselt kannult raputada – 47:42 eduseis mänguvõitu ei kindlusta. Suurem vahe õnnestuski soomlannadel mängu tuua alles viimasel 10 minutil, mis võideti 16:9. Tablool turniiri lõpetuseks seega 63:49 võit Soomele.

Võitjate silmapaistvaim mängija taas Saga Ukkonen, kes tõi 15 punkti ja sooritas 7 vaheltlõiget, samuti turniiril hea esituse teinud Awak Kuier lõpetas topeltduubliga 11p+12lp, lisaks 4 korvisöötu, 2 vaheltlõiget ja 4 blokki. Rootslannade resultatiivseimad Emelie Erlandsson, 15p+7lp+3vl, ja Melina Curiander, 13p+2vl.

Võistkondliku statistika poolelt domineeris Soome samuti kindlalt – laud 39-28, korivsöödud 18-8, vaheltlõiked 25-14 ja blokid 8-0. Viskeid tabasid soomlannad kaare seest kindlamalt (2p 44,2% vs 34% ja vabavisked 65% vs 53.3%), kuid kolmeseid viskas Rootsi märksa kindlamalt, 42,9% (7/3) vs 19% (21/4).

U18 vanuseklassis oli esimene lõpuheitlus mängu kokkuvõttes samuti äärmiselt tasavägine ja lõppes tegelikult lausa lisaajaga. Kui esimesel poolajal võinuks üsna enesekindlalt ennustada meie põhjanaabrite võitu, siis see mäng on vägagi eluline näide vanasõnast „Ära hõiska enne õhtut“. Esimesel veerandil said soomlannad väga hea alguse ja kindlustasid 10 minutiga 21:6 edu, poolaja samuti igati veenvalt võites, 34:14.

Poolajapausilt naastes oli aga peagi selge, et rootslannad on käiku vahetanud. Vahe sulas järk-järgult ning viimasele veerandile vastu läksid nad juba ühekohalisest kaotusest – 35:44. Neljanda algus tundus Soomele paljulubav, kuna vahe suudeti taas kahekohaliseks muuta ning Rootsit siiski piisavas kauguses hoida. Mida aga veerand edasi, seda rohkem oli selge, et põhjanaabritel on vesi ahjus.

Veerandi keskpaigaks oli Rootsi tulnud sappa 48:53 ning mõni minut hiljem juba ka juhtima läinud, esmalt 54:53, seejärel juba 56:53. Karmis lõpuheitluses sai otsustavaks rootslannade 2 sekundit enne lõppu tabatud lähivise, mis mängu seisult 62:62 lisaajale viis. Viimased 5 minutit suutsid igal juhul enesekindlamalt ära kasutada just Rootsi neiud ning rabedast algusest hoolimata said nad mängu lõppedes tähistada 62:67 paremust.

Võitjate poolel tegid silmatorkavad esitused Stephanie Visscher, 20p+9lp+3rs+7vl, ning Moa Filen-Hammarström, 16p+6lp+3rs+3vl. Soome liidriks taas Sara Bejedi, 14p+4lp+3rs, kes aga tiheda piiramise tõttu ka 12 pallikaotust kirja sai. Teda sekundeerima tõusis Nea Kuisma, 11p+6lp.

Rootsi edu võtmed olid paremini tabavates kaugvisetes (28,6% vs 22,2%), samuti vaheltlõigetes (22 vs 13) ning kindlalt paremas pallikäsitluses – pallikaotusi tegid soomlannad täna 40, Rootsi naiskond aga 26.

Eesti-Läti vastasseisud pingeliseks ei läinud. U16 vanuses hoidis Läti mängu algusest kuni lõpuni rohkem ja vähem mõõdukat paremust. Esimene veerandi võideti 22:14, teine juba hoopis suuremalt, 41:21. Eestlannade kiituseks olgu öeldud, et hoolimata eilsest kaotusest ning keerulisest mänguseisust tuldi ka viimasel mängupoolel siiski võitlema ning kolmanda veerandi lõpuks olid numbrid tablool Eesti poolt vaadatuna 31:50.

Vastupanujõud rauges viimasel veerandil siiski veidi enam ning Läti U16 tüdrukud panid vanuseklassi võidu taskusse kolmanda võiduga, see numbritega 71:39.

Läti liider tänagi Laura Meldere, 22p+9lp+3rs+4vl, Anita Mikelsone lisas 10 punkti, 5 lauda ja 2 res. söötu. Eesti poolelt tänagi tugevaim Anna-Gret Asi (pildil ülal), 10 punkti, 5 lauapalli, Maria Gontsarova poolt lisa 9 punkti, 2 lauapalli, 2 korvisöödu ning 5 vahetllõike näol.

Lauavõitlus ülekaalukalt Lätile, 47:26, samuti korvisöödud (20-6) ja vaheltlõiked (21-9). Pallikaotusigi tehti märksa vähem, 24 meie 37 vastu.

*       *       *

U18 mäng oli tänagi huvitaval kombel mängu käigult U16 omale väga sarnane, kuid, nagu eilegi, oli tänase mängu punktivahe väiksem kui U16 neiude kohtumises. Erinevust oli veidi enam näha mängu alguses, kus Läti oli küll domineerivam pool, kuid võõrustajad osutasid südi vastupanu – tasuks seis 14:19, lõunanaabrid ees.

Suur vahe kärises mängu teisel veerandajal, mille enesekindlat korvpalli näidanud lätlannad 28:7 võitsid ja poolajale 47:21 eduseisust läksid. Sellega oli Eesti rong ka läinud, kuid nüüdki ei jäädud nukrutsema, vaid võideldi mängu teiseski pooles hoolega. Läti püüdis pidevalt vahet suurendada, kuid taas ja taas tõid Eesti neiud selle uuesti väiksemaks. Lõppskooriks 81:56 ja Läti U18 tüdrukud, nagu nende nooremadki kaaslannad, lõpetasid turniiri kaotuseta, samas kui Eesti U18 jäi turniiritabelis hoidma 4. kohta.

Viimase neiude mängu tugevaimad esitused Nikola Ozolalt, 21p+3lp, samuti hea töö Janeta Rozentalelt, 14p+8lp. Eesti poole suurimad panustajad kogu turniiri lõikes hästi esinenud Sandra Reinvaldilt (pildil), kelle saldos 13p+5lp+3vl, hea esituse tegu täna ka Janne Pulk, 13p+3lp.

Võistkondade statistika tähelepanuväärseimad palad: lauavõitlus ülekaalukalt Lätile, 50-23, res. söödud 14-7.

Eesti 0-3 (-90)

Suur tänu kõigile, kes tänavusse Läänemeremaade Karikaturniiri panustasid, olgu siis mängulise, korraldusliku või mõne muu aspekti mõttes. Suured tänud kõigile osalejatele nii mängijate kui ka treenerite poolel, loodame teid aasta pärast ühel või teisel moel kindlasti taas Tallinnas kohata!

Kui turniirijärgselt miskit kripeldama jääb ja soov statistika, ajakava või muu toimunu täpselt üle kontrollida, jääb turniiri koduleht ikka huvilistele kättesaadavaks. Kõigist kohtumisest tehtud fotod on leitavad Eesti Korvpalliliidu kodulehel Galeriis