et en
Üks U18 tänastest liidritest, Johanna-Eliise Teder. Foto: Siim Semiskar

BSBC teine päev tõi tüdrukute arvestuses võidulisa Lätile ning Soomele

04.01.2017

Tallinnas toimuva Läänemeremaade korvpalliturniir Baltic Sea Basketball Cup teisel päeval kohtusid hommikupoole omavahel Läti ja Rootsi võistkonnad ning õhtupoole võõrutasime meie põhjanaabreid Soomest. Tüdrukute arvestuses said punktid tabelisse kirja Läti ja Soome, kes mõlema vanusegrupi kohtumistes oma paremuse maksma panid.

Ka BSBC teisel päeval olid esimesena võistlustules kaks välisriiki. U16 tüdrukute vanuseklassis ei jätnud Läti Rootsi naiskonnale mitte mingit võimalust. Lahtihüppest alates ei olnud kahtlust, et parem valmisolek on täna just lätlannadel, kes esimese veerandi lõpuks juba väga veenva 28:10 paremuse maksma olid pannud. Pinget mängu ei tekkinudki – teisel veerandil suutsid rootslannad lisada vaid 2 punkti Läti 22 vastu (skoor 50:12 Lätile) ning ehkki teisel poolajal suudeti olla resultatiivsemad (või andis Läti ülikindel edu neile veidi julgust rootslannasid tegutseda lubada), lõppes mäng Läti 78:38 paremusega.

Laura Meldere tõi võitjatele kindla üleplatsimängijana 23 punkti, 6 lauapalli, 2 korvisöötu ning 4 vaheltlõiget, tema järel oli resultatiivseim Daniela Grigorjeva, kellelt 9 punkti, 6 lauapalli ja 2 vaheltlõiget. Rootsi poolel sai kahekohalise punktiskoori ainsana kokku Josephine Bäck-Hurme, kes tõi omadele 10 punkti ja võttis 8 lauapalli.

Ka U18 vanuseklassis oli Läti kindlas paremuses, kuid mitte päris sedavõrd, kui nooremate seas. Esimene veerand oli tegelikult üpriski tasavägine, sest selle lõppedes olid rootslannad maas vaid 2 punkti võtta, 13:15. Meie lõunanaabrid tegid aga vägagi eduka teise veerandaja nii kaitses kui rünnakul, hoidsid vastased vaid 10 punkti peal, samas enda oma lausa 26 võrra suurendades (41:23). Kolmas veerand tähistas aga Rootsi tagasitulekut, kui enne valitsenud vahet vähendati märkimisväärselt ning viimasele 10 minutile mingi vastu juba vaid -13 pealt, 43:56. Sellest oluliselt lähemale neid aga ei lubatudki ja Läti neiud noppisid turniiri neljanda võidu (vanusegrupi teise), 76:63.

Silmapaistvaimad lätlannad täna Sabine Lipe, 15p+14lp+3rs+2vl, ja Marianna Klavina, 14p+8lp+3rs+4vl. Rootslannade mängu juhtis täna eilnegi parim, Moulayna Johnson-Sibi-Baba, kellelt 24p+9lp+2vl.

Soome ja Eesti neiude mõlemad kohtumised päeva teises pooles saab kokku võtta üsna samamoodi – soomlannad tulid, nägid ja võitsid. Ei U16 ega U18 kohtumises ei olnud tasavägisusest algusest peale juttugi. Nooremate tüdrukute mängus võitis Soome juba avaveerandi 23:11, poolaja 46:22. Eile Rootsit võitnud kohalikele ei antud mingit armu ka teisel poolajal ning lõpuvilega oli tablool äärmiselt kindel 93:34 paremus.

U18 mängu kulg oli sisuliselt identne – avaveerand põhjanaabritele 22:7, poolaeg 40:24. Erinevus seisnes ehk vaid selles, et erinevalt nooremate kohtumisest ei teinud Soome neiud teisel poolajal päris nii hoogsalt skoori ja nende võit lõpuks meie jaoks veidi vähem trööstitute numbritega – 71:45.

U16 mängu parimad punktikütid Soomel Janette Aarnio, kes tõi 15 punkti, andis 6 korvisöötu ja sooritas 6 vahetlõiget. Awak Kuier tõi naiskonna statistikasse 12 punkti, 8 lauapalli ja 3 vahetlõiget. Eestlannadest tasub esile tõsta täna vastaste surve alla pandud Anna-Gret Asi, kes panustas mängu 8 punkti, 5 res. söötu ja 5 vaheltlõiget, kuid tegi ka 9 pallikaotust.

Võistkonna üldine statistika näitab, et lauavõitluses ja üldises visketabavuses näitas Soome kindlat paremust (laud 41-22, 2p 54,4% vs 37,9% vabavisked 65,8% vs 50%). Kolmeseid tabasime veidi paremini, 28,6% vs 11,1%, kuid res. söödud võitjatele 15-8, vaheltlõiked 24-11, pallikaotused 19-49.

U18 vanuseklassis olid väga head tiimikorvpalli mänginud resultatiivseimad soomlannad Sara Bejedi (10p+8lp+4rs) ja Rosa Lehti (8p+10lp). Eestlannadest hoidsid mängu üleval Sandra Reinvald (7p+8lp) ja Johanna-Eliise Teder (10p+4lp+4rs+6vl).

Võistkondliku statistika poolelt võitsime soomlannasid kolmepunkti- (25% vs 20%), vabavisete (63,6% vs 56,5%) ning blokkide arvestuses (3 vs 0), kuid nende kindel ülekaal lauavõitluses (51-32) korvisöötudes (15-9) ning kahepunktivisetes (42,6% vs 31%).

Turniiritabel ütleb hetkel, et U16 tüdrukute arvestuses on Läti kahe võiduga esimene, Soome 1-1 ja +49 teine, Eesti kolmas, 1-1 ja -52, Rootsi võiduskoor jätkuvalt avamata. U18 neiudel samuti Läti kahe võiduga esimene, Rootsi 1-1 ja +26 skooriga teine, Soome 1-1 ja +4 kolmas ning Eesti võiduta neljandal kohal.

Turniiri viimasel päeval kohtub Eesti Lätiga, omavahel panevad paremuse paika Soome ja Rootsi. Mängude ajakavad, samuti tänaste kohtumiste põhjalikum statistika leitav ikka turniiri kodulehelt