et en
Tänane U16 liider, Anna-Gret Asi. Foto: Siim Semiskar

BSBC avapäevalt lätlannadele kaks võitu, Eestile kahest üks

03.01.2017

BSBC ehk Läänemeremaade karikavõistluste avapäev pani paari Läti-Soome ning Eesti-Rootsi koondised ja tõi vähemalt veidi rõõmu kõigi riikide esindajatele. Nagu aga kombeks on – daamid enne.

Päeva alustasid Läti-Soome vastasseisud ja turniiri esimese kohtumise pidas U16. Läti tüdrukud said mängu alguses hästi minema ning olid avaveerandi lõpuks võimalused hästi realiseerinud, olles 20:13 eduseisus. Ka teisel veerandil paistis jõuvahekord esmalt päris kindlalt lätlannade käes, kuid esimese poolaja viimastel minutitel sai ka Soome veidi enam sõna sekka öelda, tuues vileks vahe kuue punktini - Läti ees vaid 35:29.

Kolmas veerand kuldes Soome jaoks soodsaks, kuna tasahilju suudeti vastastele sappa võtta ning veerandi lõpuks oli tablool juba viik 51:51. Lätlannad pöörasid ehmatuse aga neljandal veerandil kõvasti enda kasuks ning panid oma paremuse kindlalt maksma. Lõpuvileks olid lätlased vahe taas kahekohaliseks teinud ja võtsid turniiri esimese võidu 70:60.

Kohtumise tugevaimad esitused tegid võtjate poolel Laura Meldere, 22p+13lp+6vl, ja Anita Mikelsone, 10p+7lp. Soomlannade parimad täna Awak Kuier, 10p+14lp, ning Saga Ukkonen, 11p+2lp.

U18 neiude kohtumine algas tasavägisemalt. Esimese veerandi lõpuks olid lätlannad selleski vanuses eduseisus, kuid vaid napilt - 17:13. Teisel veerandil sai Läti aga hoo sisse ning suurendas vahe veidi mugavamaks. Poolajaks suutsid soomlannad küll vahe taas ühekohaliseks sättida, kuid jõudude vahekord oli siiski küllalt selge - Läti 38:29 eduseisus. Ka kolmandal veerandil jätkasid meie lõunanaabrid väga hea hooga ning viimasele neljandikule vastu minnes oli nende eduseis juba üpris mugav, 62:44. Viimaseski neljandikus imet ei sündinud ning Läti neiud võtsid 75:53 võidu.

Lõunanaabrite poolel olid silmapaistvaimad Janeta Rozentale (12p+11lp) ja Aleksa Gulpe (9p+16lp), Soome koondise liidrid täna Sara Bejedi (10p+3lp) ja Kia Vaalavirta (7p+7lp).

Kõik Eesti koondised kohtusid teadupärast täna Rootsiga ja ka sellel duellil alustasid U16 tüdrukud. Kohtumine oli pingeline kuni pea lõpuvileni välja – tõeline võrdsete heitlus, vähemalt tänasel päeval. Avaveerandil pani Rootsi oma paremuse napilt maksma, 16:13.

Teisel veerandil oli Rootsi enamiku ajast mõne punktiga juhtimas, kuid Eesti viigistas taas ja taas, minnes veidi enne poolajavilet juhtima – 30:28.

Peale pausi haaras domineeriva rolli kodunaiskond, kes kätte võideldud paremusest enam lahti lasta ei kavatsenud. Otsustavale neljandikule mingi siiski vastu seisust, kus juhtuda võinuks kõike, eestlannad juhtimas 46:39. Ehkki viimase kümne minuti jooksul võitles Rootsi naiskond korralikult, hoidsid eestlannad edust kümne küünega kinni ning lõpuvile kuulutaski kohalike esimest võitu – 58:51.

Omasid aitasid tänases kohtumises kõige enam Anna-Gret Asi, kellelt 23p+9lp+2rs+2vl. Talle sekundeeris tublisti ka Maria Gontšarova (ülal pildil)11p+7lp. Vastaste tugevaimad Emelie Erlandsson, 12p+4lp ning Mimmi hahne, 10p+3lp+2vl.

*       *       *

U18 vanuseklassis ei jätnud rootslannad aga võõrustajatele peale esimest veerandit mitte mingit võimalust. Avaneljandikul suutsid Eesti neiud vastupanu osutada ning püsiti ohtlikult lähedal – teisele veerandile mindi vastu 5 punkti kauguselt, 12:17. Sealt edasi pani Rootsi oma paremuse aga igas valdkonnas tugevalt maksma – poolajaks oli vahe kärisenud juba sedavõrd, et kodunaiskond oli maas topelt, 18:36.

Kohtumise teine pool paraku meie neiude olukorrale leevendust ei toonud. Kolmanda veerandi lõpuks olid liidrid ees 57:25 ning kohtumine lõppes Rootsi ülikindla 73:34 võiduga.

Võitjate poolel aitasid enim Moulanya Johnson-Sidi-Baba, kellelt 13p+11lp, Moa Filen-Hammarström tõi 12p+7lp+2rs. Eesti neiude hulgas täna kõige tulemuslikum Sandra Reinvald 5p+9lp, Martha-Liisa Oinits lisas 7punkti ja võttis 3 lauapalli.

Turniiri teisele päevale lähevad riigid neiude arvestuses vastu seega järgnevalt: Lätil 2 võitu, Eestil ja Rootsil 1 ning Soome täna võiduskoori ei avanud. Homme on kõigil aga uued võimalused, kui omavahel kohtuvad Läti-Rootsi ning Eesti-Soome koondised.

Täpne homne ajakava, samuti tänane statistika ning kogu muu informatsioon on kättesaadav turniiri kodulehelt.

FOTO. All paremal pildil võiduka U16 peatreener Marko Parkonen.